LASEROWE CIĘCIE I GRAWEROWANIE DREWNA

Technologia laserowa pozwala za pomocą lasera na cięcie, znakowanie i grawerowanie drewna, przyczyniając się do tworzenia unikalnych kreacji, które bez lasera byłby nie możliwe.
drewno

Technologia laserowa do obróbki drewna

Obróbka laserowa drewna niesie za sobą szereg korzyści. Z jednej strony pozwala na cięcie, znakowanie i grawerowanie drewna dając możliwość uzyskiwania efektów, które bez lasera nie byłby możliwe. Wiąże się to między innymi z dokładnością. Technologia laserowa pozwala na grawerowanie elementów drewnianych z dużą prędkością z zachowaniem ogromnej precyzji. Przy tym znakowanie i grawerowanie laserowe tworzy niezniszczalne wzory niepodlegające ścieralności.

Systemy laserowe do obróbki drewna to również korzyści ekonomiczne, ponieważ laser do drewna to brak konieczności wymiany i ostrzenia narzędzi. Systemy laserowe do obróbki drewna charakteryzuje też znacznie większa szybkość wykonywania prac.

Zastosowanie systemów do obróbki laserowej drewna

Lasery do drewna stosowane są w różnych sektorach. Technologia laserowa do obróbki drewna stosowana jest przy produkcji mebli, wystrojach wnętrz, produkcji elementów samochodowych, kreacjach artystyczne, przy tworzeniu ozdób, upominków, modeli architektonicznych, produkcji wykrojników introligatorskich, a także wielu innych. Systemy laserowe do grawerowania drewna i cięcia dają bardzo szeroki wachlarz zastosowań, przy czym przy produkcji seryjnej gwarantują również całkowitą powtarzalność procesu. Doskonale sprawdzają się przy obróbce takich materiałów jak m.in. MDF, HDF, sklejka, płyty pilśniowe, drewno naturalne, fornir, korek, płyty laminowane.

GALERIA

DOKŁADNOŚĆ

Technologia laserowa pozwala na grawerowanie elementów drewnianych
z dużą prędkością z zachowaniem najdrobniejszych detali.

PRĘDKOŚĆ

Dziś, dzięki technologii laserowej proces obróbki drewna stał się o wiele szybszy i łatwiejszy niezależnie od złożoności wykonywanej dekoracji.

NIEZNISZCZALNOŚĆ

Znakowanie laserowe i grawerowanie laserowe jest całkowicie nieścieralne.