Systemy laserowe do cięcia i znakowania metali

SEI_Laser_-_Metaal_laser_snijden__2

Obróbka metali laserem jest obecnie jedną z najbardziej popularnych i elastycznych technologii. Dlatego producenci urządzeń do obróbki metali muszą konstruować nowoczesne systemy spełniające coraz wyższe standardy. Tak, aby technologia laserowa umożliwiała osiągnięcie precyzji niedostępnej dla innych rodzajów obróbki przy zachowaniu czystego pola pracy.
Dzięki urządzeniom laserowym metale miękkie, takie jak aluminium lub metale twarde, a także stopy metali mogą być znakowane trwale, a do tego w łatwy i szybki sposób.
Bardzo znaczące jest też to, że lasery do cięcia i znakowania metali gwarantują bezdotykowy proces, bez używania materiałów eksploatacyjnych i narzędzi. Takie rozwiązanie zapewnia najniższe koszty znakowania i cięcia metali. Natomiast w przypadku stopów stali można nawet
wykonać odporne na korozję oznaczenia laserowe bez uszkadzania powierzchni tworzywa.

Zastosowanie technologi laserowej do cięcia metali i znakowania

Elastyczność technologii laserowej zarówno CO2, jak i światłowodowej jest niezastąpiona w takich branżach jak automotive, sektor medyczny, reklamowy, czy inżynieria maszynowa.
W oferowanym przez nas urządzeniu Mercury Fiber wykorzystywane są najnowsze światowe osiągnięcia technologiczne. Dzięki temu cięcie cienkich blach charakteryzuje się niezwykłą precyzją połączoną z niespotykaną dotąd prędkością cięcia. Kompaktowość i łatwość obsługi Mercury Fiber sprawiają, że to urządzenie do cięcia metali i znakowania można zainstalować praktycznie w każdych warunkach produkcyjnych.
Znakowarka laserowa Manta to nowość na rynku. Dzięki zastosowaniu skanerów galvo 3.osiowych można znakować obiekty o wielkości do 1000 x 500 mm. Źródło laserowe pozwala pracować z nieznaną dotąd precyzją. Małe gabaryty urządzeń laserowych dostosować można z łatwością nawet do małych powierzchni produkcyjnych.

POBIERZ KATALOG

GALERIA

PRECYZJA

Dzięki zastosowaniu silników liniowych dokładność wycinania to 0,05 mm!

ELASTYCZNOŚĆ

Dzięki małym gabarytom naszych urządzeń nie potrzeba dużych powierzchni produkcyjnych,
aby w pełni profesjonalnie ciąć i znakować metal.

OSZCZĘDNOŚĆ

Dzięki zastosowaniu źródła laserowego typu fiber otrzymujemy znaczną oszczędność energii
w porównaniu z dotychczas używanymi laserowami CO2

Produkty rekomendowane dla cięcia i znakowania metali