Systemy laserowe do produkcji opakowań elastycznych „Flexible Packaging”

POBIERZ KATALOG

Systemy laserowe zyskują coraz większe zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Tu, gdzie liczy się najwyższa jakość wykonania bezkonkurencyjna jest obróbka laserowa. Przykładem tego są opakowania elastyczne, które odgrywają kluczową rolę w przemyśle spożywczym oraz FMCG. To opakowanie wpływa na postrzeganie i rozpoznawalność produktu, a także wyróżnia go na tle konkurencji.
System laserowy do produkcji opakowań elastycznych powinien dawać możliwość stworzenia zarówno estetycznego jak i funkcjonalnego opakowania dostosowanego do potrzeb produktu. Łatwość otwierania, zamykania i porcjowania, a także możliwość pokazania zawartości to główne założenia, z którymi poradzi sobie wysokiej jakości laser do produkcji opakowań elastycznych. Istotne jest też, żeby działał maksymalnie wydajnie optymalizując czas i koszty produkcji.

Obróbka laserowa opakowań elastycznych pozwala na natychmiastową zmianę pracy bez konieczności przygotowywania kosztownych matryc. Gwarantuje też selektywne usuwanie materiału, perforacje materiału (wielkość otworu od 100 mikronów) i powtarzalność procesu. Prędkość obróbki w trybie poprzecznym CW (cross web) przy nacinaniu, mikroperforacji może dochodzić do 400 m/min. W trybie wzdłużnym WD (web direction) jesteśmy w stanie osiągnąć prędkość obróbki powyżej 500 m/min przy procesie nacinania i mikroperforacji. Maksymalna szerokość rolki obrabianej to 1800 mm.

Zastosowanie systemów laserowych do produkcji opakowań elastycznych

Konkurencyjność systemów laserowych zostawiła w tyle tradycyjne metody tworzenia opakowań. Maksymalna elastyczność i produktywność cięcia, nacinania i mikro perforacji laserowej pozwala produkować opakowania ergonomiczne spełniające określone wymagania. Nasza firma oferuje zróżnicowane i innowacyjne rozwiązania. Technologia laserowa do produkcji opakowań elastycznych pozwala na produkcję opakowań „oddychających”, opakowań wentylowanych do podgrzewania w kuchence mikrofalowej, wprowadzanie nacięć easy-open, a także okienkowania.

Rekomendowana przez nas linia SEI Flexible Packaging jest urządzeniem laserowym nowej generacji stosowanym do nacinania, cięcia, perforacji elastycznych opakowań jedno lub wielowarstwowych wykonanych z różnych materiałów wliczając papier, PE, PET, PP, nylon, PTFE.

Maszyna Packmaster integrowana była m.in. z takimi urządzeniami jak:
– laminator firmy SOMA (aplikacja: okienkowanie)
– laminator firmy ENTRY (aplikacja: okienkowanie)
– laminator firmy Nordmeccanica SuperTriplex – (aplikacja okienkowanie)
– laminator firmy Nordmeccanica SuperSimplex – (aplikacja okienkowanie)
– maszyna drukująca flexo – (aplikacja easy opening)
– laminator firmy DCM (aplikacja okienkowanie)
– bobiniarka firmy Deacro – (aplikacja easy open i makro – perforacja)
– laminator firmy Uteco – (aplikacja – okienkowanie)
– bobiniarka firmy Varga – (aplikacja easy opening i makro – perforacja)
– drukarka rotograwiurowa firmy Cerutti – (aplikacja nacinanie)

SEI PACKMASTER CW - DO OBRÓBKI POPRZECZNEJ

SEI PACKMASTER WD - DO OBRÓBKI WZDŁUŻNEJ

GALERIA

JAKOŚĆ

W procesie obróbki elastycznych opakowań niezbędne jest bardzo precyzyjne usuwanie materiału, wykonanie mikro i makro perforacji oraz powtarzalność procesu… spełnienie powyższych wymagań gwarantujemy 30-letnim doświadczeniem w produkcji systemów laserowych.

PRODUKTYWNOŚĆ

Prędkość do 400m/min dla cięcia, nacinania i perforacji poprzecznej przy użyciu skanerów galvanometrycznych. Prędkość do 500 m/min  dla cięcia, nacinania i perforacji wzdłużnej przy użyciu głowic z optyką statyczną.

ELASTYCZNOŚĆ

Cyfrowa Obróbka pozwala na natychmiastową zmianę pracy bez konieczności przygotowywania kosztownych matryc

Rekomendowane Systemy do produkcji opakowań elastycznych

packmaster-cw

SEI PACKMASTER CW

packamster-wd

SEI PACKAMSTER WD