Branża tekstylna to jedna z najbardziej wymagających branż, dlatego tak doskonale sprawdzają się w niej nowoczesne technologie. Pozwalają one na obróbkę tkanin, z którą tradycyjne metody nie mogą sobie poradzić. Systemy laserowe różnią się od nich całkowicie. Pozwalają one na perfekcyjne cięcie i znakowania materiałów, dzięki czemu efekty spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów. Precyzja laserów, ich elastyczność i wydajność pracy sprawiły, że te urządzenia nie mają sobie równych.
Systemy laserowe do cięcia i grawerowania tkanin świetnie radzą sobie ze wszystkimi tekstyliami. Bezdotykowa i beznarzędziowa praca lasera pozwala na obróbkę nawet najbardziej wymagających tkanin pozwalając realizować projekty nawet nawet najbardziej skomplikowane.
Zastosowanie systemów laserowych do cięcia i grawerowania tkanin
Lasery do tekstyliów naturalnych i syntetycznych dają całą gamę możliwości obróbki. Technologia laserowa do tkanin pozwala na zabarwianie, abrazję, ozdabianie, znakowanie, grawerowanie i wycinania tkanin z rolki. Z kolei zakres automatyzacji zapewnia szybką i idealną produkcję seryjną, co ma ogromne znaczenie w przemyśle odzieżowym i tekstylnym. Poliester, koronki, jedwab, filc, bawełnę czy jeans to tylko niektóre dzięki laserowi zachowają idealnie swoją strukturę, a precyzja wykończenia będzie bez zarzutu. Idealne krawędzie bez strzępień, możliwość wycięcia najdrobniejszych szczegółów to gwarancja wykonywania produktów najwyższej jakości.
Oferowana przez na linia TEXTILE to nowa gama ekologicznych systemów laserowych stworzonych do cięcia i grawerowania tkanin przez wiodącego producenta na rynku. Systemy Laserowe firmy Sei Laser można z powodzeniem wykorzystać w branży motoryzacyjnej (dywaniki, poduszki powietrzne, produkcja tapicerki), wystroju wnętrz ( zasłony, firanki, dywany, obicia mebli) oraz w branży odzieżowej (kurtki, sukienki, torebki).
Urządzenia laserowe firmy Sei Laser z serii Textile Line są obecnie wykorzystywane do obróbki wszelkich rodzajów tkanin technicznych produkowanych na świecie:
– Agrotech (agrotekstylia)
– Buildtech (tekstylia budowlane)
– Clothtech (tekstylia odzieżowe)
– Geotech (geowłókniny)
– Hometech (tekstylia domowe)
– Indutech (tekstylia przemysłowe)
– Medtech (tekstylia medyczne)
– Mobiltech (tekstylia używane w transporcie; motoryzacja i lotnictwo)
– Packtech (tekstylia opakowaniowe)
– Protech (tekstylia ochronne)
– Sportech (tekstylia sportowe)